Oslava mojí sestry – hráli jsme i „NĚCO JAKO BINGO“

Před pár dny jsem se zúčastnila super oslavy narozenin mojí sestry. Po výborném obědě, kdy se 22 lidí postupně ládovalo bramborovým salátem a řízkem, jsme sestře popřáli jak krásnými tulipány, tak písničkou, kterou jsme jí ušili na míru. Možná jste i vy skládali pro někoho písničku. A pokud ne, tak je to dobrý tip pro nezapomenutelný dárek (jak uvedla sestra) a také pěknou zábavu.

Stačí si vybrat melodii jakékoli písničky

a pak už pasovat verše týkající se života oslavence...

 

Náš poslední verš, který jsme složili na píseň Trpasličí svatba:

 

Tak ti Hani chceme přát, Boží lásku už napořád.

Příští roky pohodové, radost, moudrost a zákusky kakaové... HURÁÁÁ!!!


Potom se báječná atmosféra linula dalšími songy, kávičkou a dortíkem. Burácení dětí bylo hlasitější a hlasitější a tak přišel čas na hru, která situaci uklidní a zabaví jak děti tak dospělé. Pro tuhle situaci jsem připravila zábavu, připomínající známou hru Bingo. Nebyl čas na hledání pravidel této hry, tak jsem to vzala po svém. Možná je to stejné, možná ne, fakt nevím, tak se tímto případně omlouvám za popis něčeho, co již znáte. Nazvěme si tedy naši hru třeba ... "NĚCO JAKO BINGO". 🙂

 

S dětmi jsme poskládali předem vytisknutá a vystřižená čísla od 1 do 49 tak, aby čísla nebyla vidět a naházeli je do nádoby. Pak dospěláci dostali papírky s tabulkou 5x5 políček bez čísel, kterou si sami vyplnili libovolnými čísly z rozmezí 1-49. Každé dítě si vybralo jednu z již připravených (předvyplněných) kartiček s hracím polem. Nakonec každý dostal tužku a hra mohla začít.

Cíl hry:

Z nádoby s 49 papírky s čísly postupně losujeme jeden papírek a číslo nahlas přečteme. Všichni bedlivě poslouchají, aby si případné číslo mohli ve svém poli v tabulce zaškrtnout. Pak se losuje další číslo. Po té, co jeden z hráčů bude mít zaškrtnutých 5 vylosovaných čísel ve stejném řádku, sloupci či jedné ze dvou diagonál, zakřičí Bingo, Výhra, Číselný král nebo cokoli jiného, co si určíte. Pro inspiraci ke hře jsem připravila jednoduché ceny pro vítěze, kterými jsem hráče navnadila. Pro děti byl inspirací například čokoládový penízek, stojánek na papíry, omalovánky, lepící obrázky na nehty a další. Pro ženy mohl být výhrou vzorek aviváže, náušnice či 3 oříšky pro popelku. A chlapi jistě bojovali o lepící pásku či toaletní papír. Výherce si mohl vybrat jednu z pěti cen, které jsem předem vystavila. Pak hra pokračovala dalším losováním. Další výherce si vybral další cenu a stejně jsme pokračovali až do ceny páté. Pro dalších 5 cen jsme začali nové kolo hry. Všichni se příjemně bavili, zasmáli se a bojovali o svou vytouženou výhru. Děti se alespoň na chvíli uklidnili a opravdu je to bavilo. Tímto děkuji všem zúčastněným.

Na konci oslavy jsme si ještě zazpívali a s radostí odcházeli domů.

Tahle oslava mi přišla velice příjemná a pořád plná něčeho… Nenastalo trapné ticho, ba naopak. Děkuji ti sestřičko za skvělé odpoledne a ještě jednou gratuluji k tvým narozeninám. 🙂

Peťa

 

 Jestliže si říkáte, že byste si hru také zahráli, mám pro vás připravenou sadu k vytisknutí, která obsahuje více variant karet. Další 2 sady momentálně připravuji. Jak bude hotovo, zašlu na email info. (Někdy se email může zatoulat do složky „Hromadné“.)

 

1.sada k vytisknutí (čísla) - naleznete ZDE

- losovací čísla

- prázdné karty s poli 5x5, 4x4, 3x3, 2x2

- 60 předvyplněných karet s poli 5x5 (čísla 1-49)

- 72 předvyplněných karet s poli 4x4 (čísla 1-30)

- 84 předvyplněných karet s poli 3x3 (čísla 1-15)

- 100 předvyplněných karet s poli 2x2 (čísla 1-9) – hrajte bez diagonály

 

2.sada k vytisknutí (obrázkové) - naleznete ZDE

- losovací obrázky a barvy

- prázdné karty s poli 3x3 a 2x2

- 56 předvyplněných karet s obrázky barev s poli 3x3 (z 11 barev)

- 132 předvyplněných karet s obrázky ovoce a zeleniny s poli 3x3 (z 24 obrázků)

- 132 předvyplněných karet s obrázky domácích a lesních zvířat s poli 3x3 (z 18 obrázků)

 

3.sada k vytisknutí (pro náročné) - naleznete ZDE

- losovací čísla 1-200

- prázdné karty s poli 10x10, 9x9, 8x8, 7x7, 6x6, 5x5

- 36 speciálních karet s poli 10x10 (čísla 1-200)

 

A Pokud máte další nápad, jaké varianty vytvořit, napište email nebo do komentářů. Při větším zájmu vytvořím další sady. 

 

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři

One thought on “Oslava mojí sestry – hráli jsme i „NĚCO JAKO BINGO“

  1. Petra Pivodová says:

    Péťo, děkuji za návod. Zrovna chystám obrázkové bingo pro děti do školky. Hledala jsem pravidla a moc jste mi pomohla! Těším se, že se podívám na vaše další návody! Petra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *