Inspirace - Jak zabavit děti, když prší?

   Měla jsem v plánu jít s dětmi ven, ale počasí nám to nedovolovalo. Pravda - dalo by se jít v pláštěnkách a gumácích, ale dnes se mi do takového počasí opravdu nechtělo. „Stejně je potřeba poklidit a udělat úkoly,“ obhajovala jsem si v duchu svůj názor, proč nejít ven. 

Takže, co budeme dělat?

Něco s dětmi pouklízíme, zahrajeme nějakou hru a upečeme třeba štrůdl.

 

Nevím jak vás, ale mě uklízení s dětmi přímo děsí.

Moje nervy!

   „Co když ale zapojím uklízení do hry?"

 

„To by šlo.“ Uklidnila jsem se svou geniální myšlenkou. Rychle jsem připravila potřebné pomůcky a dětem jsem vysvětlila celou situaci. 

„Původně jsem s vámi chtěla jít ven, ale když prší, zůstaneme dnes doma. Stejně je potřeba pouklízet.“ Ami situaci moc nechápala, ale Danyho obličej nadšení vůbec neprojevoval. „Abychom si ale uklízení zpříjemnili, vymyslela jsem hru. Bude do ní zapasované jak uklízení, tak hraní si. A budeme hrát všichni tři (Dany 8 let, Amálka – zítra 2 roky i já – maminka – 33 let).“ V Danyho očích se objevila jiskřička naděje, že odpoledne nebude jen o uklízení. „Navzájem si budeme dávat úkoly – jako uklidit pokoj, napsat úkol, ale také pohoupat se na houpačce či vytvořit gymnastickou sestavu. Za každý úkol můžeme získat několik (předem určený počet) odměrek vody. Tu budeme lít do PET láhve, která ukrývá malé kousky papírků zabalených v izolepě. Uvidíte, co se s nimi bude dít. Pokud papírky získáte, něco z nich složte, pak zjistíte, kde se ukrývá vaše odměna za dobře vykonanou práci.“

   Postup, jak připravit papírky, naleznete v následujícím videu.

 

Proměny hry:

1)Hru lze hrát i několik dní.

2)Pokud hraje více dětí (školka), může mít každé dítě svou láhev a může být v každé láhvi po jednom papírku. Složením všech papírků zjistí děti místo, kde hledat. Každé dítě je důležité!

Rady:

  • Dobré je dítě na začátku inspirovat i tím, že je nutné uklidit – „Buď normálně uklidíme, tak, jak to děláme, nebo si zahrajeme hru.“ Tím bude dítě více motivované.
  • Dobře lístečky zamotejte izolepou. Nesmí propustit vodu.
  • Vhodné je dát do hrdla trychtýř.
  • Přivažte láhev k něčemu, co drží. Zabráníte tak vylití vody a také možnosti papírky vysypat.

 

Pokud se Vám tento krátký článek inspirující ke hře líbil, máte možnost si stáhnout 2 e-booky (návody ke hrám) ZDARMA.

Pokud se Vám tento krátký článek inspirující ke hře nelíbil, také máte možnost stáhnout si další 2 e-booky (návody ke hrám) ZDARMA. Třeba se Vám zalíbí jeden z nich. 🙂

Čtěte dál…

 

Jmenuji se Petra Janotová. Mám ráda děti, mám ráda hry s dětmi, ráda hry vytvářím. Jsem šťastná, když zjišťuji, že mé nápady mají úspěch. Pokud mi chcete dát naději, že vytváření těchto web stránek, blogu, e-booků má smysl, napište mi email s tím, co vás zaujalo nebo naopak, co je pro vás nepotřebné na petra@abydetimelyradost.cz . Budu ráda. Kladnými názory mě povzbudíte a negativními snad posunete vpřed. Ráda se poučím z chyb. Neříkám, že vše jde vyřešit a ve všem se zlepším, ale podněty jsou třeba.

   Mám v mysli hodně věcí, které Vám chci předat. Ať je to Hravá barvičková zábava, Těžký kámen, Ruličková pošta, Puntíkové odpoledne, Kam vedou stopy, Narozeninová oslava, Pirátská narozeninová oslava, Namluvená hra do auta a spousta dalších her a možností, jak trávit čas s dětmi. Mrzí mě však, že časově nestíhám sepisovat tyto zajímavé hry. Snad se jich jednou dočkáte.

   Co ale mohu nabídnout dnes, jsou:

1)Články na mém blogu s inspirací ke hrám či s občasným zamyšlením z mého života.

2)Návody ke hrám (e-booky) v PDF připravené k vytisknutí:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *