O mně

petra-janotovaKdo jsem a co vám mohu nabídnout?

Jmenuji se Petra Janotová a chci, aby děti měly radost!

Jsem obyčejná žena s manželem a dvěma dětmi. Pracuji jako pedagog pro druhý stupeň základní školy. V nedávné době jsem zjistila, co je má největší záliba, a co mě naplňuje… V podstatě mě provází již od dětství, ale žila jsem v domnění, že tento koníček není ničím výjimečný. Myslela jsem si, že vymyslet a zrealizovat hru, která má nějaký systém, která učí děti komunikaci, spolupráci, tvoření, cvičí paměť, nutí děti k pohybu a k logickému úsudku, láká k soutěživosti, učí vyhrávat, ale i prohrávat, a další věci, přece musí umět každý. Nyní však vidím, že můj úsudek byl mylný!

Když jsem se svěřila kamarádce, že má touha je vymýšlet a realizovat akce pro děti, dodala mi odvahu a já jeden z nápadů vyzkoušela. Nešlo jen o to, zorganizovat akci pro 2 či 3 děti, jako tomu bylo doposud, ale o opravdovou akci, na které se ukáže, jestli můj koníček má nějaký smysl. Jako první jsem uskutečnila výlet s názvem Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne pro rodiny s dětmi v Křesťanském sboru, který navštěvuji. Výsledek byl pro mě velkým požehnáním. Ta radost v dětských očích, úsměv na tvářích, horlivá aktivita dětí při plnění úkolů… radost byla všude kolem.

Co mě však utvrdilo v tom, že mé výtvory mají opravdový smysl, byla reakce rodičů. Měli radost z radosti svých dětí, také z nápadů a z faktu, že výlet nebyl jen pouhým povzbuzováním dětí, ať šlapou do kopce, či odpovídáním na stovky záludných otázek, které naše ratolesti umí pokládat. Zjistila jsem, že výlety tedy nemusím vytvářet jen s pocitem, že naplním radost dětí, ale také uspokojím rodiče. Při další pořádané akci nám nepřálo počasí, proto jsem vymyslela variantu s názvem „Kdo hledá, najde! – aneb uvaříme pudink“, která se dala pořádat uvnitř budovy. Následoval výlet s názvem „Princezny a rytíři“ a odpoledne zvané „Hravá barvičková zábava“. Vše s radostí dětí. Nyní nás čekají akce s názvy „Kde jsou puntíky?“, „Ruličková pošta“ a spousta dalších…