Cesta za pokladem: Bitevní poklad

Dnes vám chci popsat nedělní odpoledne, kdy Danečkovi doznívala migréna a horečka. Už nechtěl ležet v posteli, ale já ho chtěla ještě udržet v klidu.

„Mamííí, udělej mi cestu za pokladem.

Prosííím...“

znělo dychtivě Danečkovým hlasem...

To víte, že jsem chtěla udělat Danymu radost, když jsem věděla, jakou bolestí právě prošel. V mé mysli už se rodilo několik her. Co Danečka nejvíc baví? Přemýšlela jsem nad tématem. Mám to!

 

Naši zábavu nazveme Bitevní poklad!

 

Uděláme několik bitev. Všechny souboje se musí hrát v klidu, tak, aby Danečka udržely ležet nebo alespoň sedět. Budeme soupeřit proti sobě. Kdo vyhraje více bitev, vyhraje a získá zakódovanou informaci, která ho dovede k pokladu.

Naše bitvy:

Ponožková bitva

Boj s meči v sedě

Lodní bitva

Oční souboj

Boj s katapulty

Boj v kreslení

Člobrdový boj

 

Jako první jsme si daly lodní bitvu, kde mě Dany porazil na plné čáře. 

Následoval souboj v kreslení.

„Jo, v tomhle bych mohla mít šanci…“ říkala jsem si. Ale? Zase vyhrál Dany.

Po boji s meči začalo jít do tuhého. Dany vede 3:0.

V napínavém očním souboji jsem konečně vyhrála. Hurááá! Teď už mi to určitě půjde.

 

„Mamííí? Víš o tom, že když vyhraju další bitvu, tak už jsem vyhrál úplně?" prohodil s úsměvem Dany.

 

Samozřejmě mě vůbec nechtěl dostat pod tlak… Následoval Člobrdový boj. „Tady mám šanci.“ Po dramatickém souboji se mé naděje rozplynuly. Dany vyhrál!

Dany měl radost a nemoc pomalu ustupovala. I přes prohru mě těšilo, že je mému synovi o mnoho lépe a hra tomu jistě pomohla. Projevená radost tomu nasvědčovala. 🙂

Po domluvě chtěl Dany dohrát i zbývající bitvy (ponožkovou a katapultovou). V obou obhájil své vítězství.

Dany tedy získal zakódovanou informaci, která ho navedla k pokladu. Poklad tentokrát neobsahoval žádnou sladkost. Našel dopis se vzkazem psaným od srdce pro mého syna. A víte, co následovalo po přečtení?

 

 

„Mami, mám tě rád. Děkuji ti moc za pěknou hru.“

 

 

Doufám, že jsem vás inspirovala k jednoduché hře, která děti jistě potěší.

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *