Veselá hra na oslavě narozenin

Když jsem přemýšlela, jak udělat oslavu narozenin mé neteře (15 let) a mého synovce (18 let) srandovnější, jak jim popřát trošku jiným způsobem než je zvykem, napadla mě jednoduchá hra. Abych to uvedla na pravou míru, vzpomněla jsem si, že mám někde v noťasu napsaných několik legračních popisků k různým dárkům. Už nevím, kde jsem k nim přesně přišla, tak se případnému tvůrci omlouvám, že jej nezveřejňuji, a zároveň mu děkuji, že jsem jeho nápad mohla použít na část své hry.

O co tedy šlo...?

1) S dětmi jsme byli nakoupit 24 cen. (Nebojte, až tak drahé to nebylo.)

2) Nastříhala jsem papír na 24 lístečků, na každý z nich napsala číslo od 1 do 24, přeložila je a vhodila do hrníčku, který představoval losovací osudí.

3) Do poznámkového sešitu jsem si napsala, o co se hraje a úkol.

Hlavním moderátorem celé hry, kterou hráli účastníci ve věku 2 - 42 let, se stal můj syn Dany.

 

A jak tedy hra vypadala?

 

     Jeden z účastníků hry vylosoval lísteček s číslem (např.17) a číslo nahlas přečetl. Dany se podíval do poznámek a povídá: "Výborně, výborně. První hráčka si vybrala číslo 17, pod kterým se ukrývá jedna z 24 cen. Tentokrát hrajeme o NĚCO NA ZUB." Všichni se po sobě dívali, co že to bude za super dobrotu. "Abys tuhle výhru získala, je potřeba splnit následující úkol. Úkol zní - Vyjmenuj 15 tvých oblíbených jídel." (Úkoly jsme volili tak, aby se daly všechny zvládnout.) Po té, co hráčka splnila úkol, Dany jí podal pečlivě zabalený dárek s odměnou (tedy NĚCO NA ZUB). Dáreček jsme měli dopředu označený číslem - 17. A co že se po rozbalení v dárečku ukrývalo? Párátka na zuby 🙂

     Všichni jsme se nasmáli a pokračovali ve hře s tím, že v losování jsme se střídali. A protože se nám všem zábava hodně líbila, mohla by se líbit i vám. Kromě fotek ze sešitu s mýma poznámkama, vám sem uvádím i seznam cen (v závorce je uvedeno, co opravdu darujete), a také seznam úkolů k jednotlivým cenám. Čísla 15 a 18 byli speciální tím, že pokud je kdokoli vylosoval, hra se zaměřila na oslavence s tímto věkem. Po splnění úkolu jsme mu všichni popřáli a věnovali připravené opravdové dárky.

Tak tady jsou seznamy (libovolně si přizpůsobte) a přeji mnoho úsměvů při hře. 🙂

Peťa

     Seznam cen

            

 

Seznam úkolů

           

 

 

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Některé ze sepsaných her: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2, Hra do adventního kalendáře s šifrou, Vánoční pergamen s šifrou - pračka, Vánoční pergamen s šifrou - bota, Vánoční pergamen s šifrou - skříň, Hra: Otázky a odpovědi 3