Příjemné odpoledne s jednoduchým hraním

Tentokrát vám píše článek moje neteř, se kterou jsme strávili odpoledne. A jelikož se mi zdá dobrou spisovatelkou, tak ji velice ráda dám prostor k článku.

Tak tedy "Jak vidí společně strávené odpoledne Eliška"... ?  

 

"Dnes jsem prožila velice příjemné odpoledne. Vypadalo to, že to bude den jako každý jiný, když v tom najednou zavolala teta a pozvala nás na návštěvu. Byli jsme moc rádi, že se po nějaké době opět uvidíme s tetou, bratrancem a sestřenicí. Protože byl horký letní den, tak jsme si při cestě samozřejmě dopřáli zmrzlinu.

Když jsme došli k tetě, začali jsme vymýšlet, co všechno bychom mohli dělat. Nakonec to vyhrál turnaj!! Bratranec sepsal několik her a vytvořil tabulku, do které se měly zapisovat výsledky. A tak jsme začali s piškvorkami. Souboje to byly napínavé a těsné, ale nakonec se každému podařilo alespoň jednou vyhrát. Měli jsme v plánu ještě mnoho dalších her, ale překrásné letní počasí a dožadování naší malé sestřenice nás nakonec přesvědčilo jít ven.

 

Kluky jsme nechaly na hřišti hrát fotbal a my s tetou a Amálkou jsme se vydaly ke kolotoči.

 

hra kytička

 

 

Zatímco já s Ami jsme se točily, teta nenápadně zmizela a pak se vrátila s tím, že se jí na louce ztratily malé barevné kytičky z papíru a jestli je Amálka najde, tak jí pak za odměnu řekne velké tajemství.

 

Ami nadšeně vyskočila a utíkala je hledat...

 

 

 První, druhá, třetí, čtvrtá.

Nakonec je všechny našla, donesla je zpátky mamince a ještě je společně přepočítaly. Když všechno sedělo, Amálka se konečně mohla dozvědět tajemství. Tím byla nápověda, kde má hledat malé pouzdro od „Kinder vajíčka“ a dobrůtku, která se v něm skrývala. A tak sestřenka hned utíkala a našla ho. Čokoládové vajíčko, které se tam schovávalo, si hned spapala a chtěla pokračovat ve hledání kytiček…

Tímto způsobem našla čokoládová vajíčka i pro celý zbytek rodiny, a i když jsme už neměli dobrůtku,  … ona chtěla pořád hledat kytičky. A tak jsme pořád schovávaly a hledaly kytičky, až do té doby, dokud nás hlad nedonutil jít domů na večeři.

I já jsem si to dnes moc užila, přece jenom, když vidíte ten rozzářený dětský úsměv a nadšení v jejich očích pro každou věc co dělají, tak to stojí za to. A tak jsem se dneska naučila, že i z obyčejného odpoledne na hřišti může být, se zajímavým nápadem a nasazením rodičů, krásné odpoledne plné zábavy, pohybu a dobrodružství."

Děkuji ti Eliško zá krásně napsaný článek. Uvědomila jsem si, jak člověk někdy může vidět věci stereotypně a pro někoho jiného mohou být stejné věci dost vzácné. Dodala jsi mi sílu, sepisovat i zdánlivě jednoduché hry. Z tvých slov i úsměvu z odpoledne vnímám, že existují lidé, kterým web stránky abydetimelyradost.cz mohou pomoci k navázání a upevňování vztahu k dítěti, mohou jim pomoci vyzdvihnout a prohlubovat vnímavost dětí ať vůči rodičům, jiné osobě nebo třeba k okolí (prostředí). Někdy jdu ven s tím, že děti potřebují prostor jít na houpačky, průlezky nebo jen tak běhat. Prostě volnost. Na druhou stranu vnímám, že jsou důležité také dny, kde dítě cítí rodiče hodně blízko sebe. A tohle odpoledne bylo jedno z nich. Pomocí jednoduché hry s kytičkami můžeme dětem darovat velký kus svého srdce...

Petra

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Některé ze sepsaných her: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2, Hra do adventního kalendáře s šifrou, Vánoční pergamen s šifrou - pračka, Vánoční pergamen s šifrou - bota, Vánoční pergamen s šifrou - skříň, Hra: Otázky a odpovědi 3