NĚCO JAKO BINGO – 1. sada k vytisknutí (čísla)

20 

Vitaj

Popis

Hledáte klidnou a přece zábavnou hru?

Co takle "NĚCO JAKO BINGO"?

Pravděpodobně jste na tuhle stránku natrefili díky článku Oslava mojí sestry – hráli jsme i „NĚCO JAKO BINGO“, kde popisuji, také motivaci a atmosféru při hře. I přesto raději popíšu níže krátce návod ke hře.

Hrát mohou děti, které poznají alespoň čísla od 1 do 9, ale i dospělí. Ti nejmenší, kteří čísla ještě nepoznají, se mohou bavit losováním lístečků. Může být tedy spokojená celá rodina, skupina dětí, dospělých či důchodců.

NÁVOD KE HŘE "NĚCO JAKO BINGO"

 

Losovací čísla vystřihneme, přehneme a vložíme do nádoby, která bude sloužit pro losování.

 Pro variantu:

  • 5x5 losujeme z čísel 1-49
  • 4x4 losujeme z čísel 1-30
  • 3x3 losujeme z čísel 1-15
  • 2x2 losujeme z čísel 1-9  

Každý hráč si vybere jednu kartu s čísly (či prázdnou a čísla si dopíše – musí použít čísla, ze kterých se bude losovat) a jednu tužku.

Organizátor losuje číslo a nahlas jej přečte. Hráči kontrolují, zda jejich karta obsahuje vylosované číslo. V kladném případě si číslo na kartě přeškrtnou. Organizátor postupně losuje další čísla. V momentě, kdy bude mít jeden z hráčů na své kartě přeškrtnutý celý řádek, sloupec či diagonálu čísel, zakřičí Bingo, Výhra, Číselný král nebo cokoli, co si hráči předem určí. Organizátor zkontroluje výherní kartu s losovanými čísly a uzná (neuzná) vítězství.

Hra může začít

Někdy člověku chybí čas na vytvoření čehokoli. Pokud nemáte chuť či čas si hrací karty připravit sami, můžete využít vytvořenou 1. sadu karet k vytisknutí (čísla).

1.sada k vytisknutí obsahuje (čísla)

- losovací čísla

- prázdné karty s poli 5x5, 4x4, 3x3, 2x2

- 60 předvyplněných karet s poli 5x5 (čísla 1-49)

- 72 předvyplněných karet s poli 4x4 (čísla 1-30)

- 84 předvyplněných karet s poli 3x3 (čísla 1-15)

- 100 předvyplněných karet s poli 2x2 (čísla 1-9) – hrajte bez diagonály

1.sada k vytisknutí (čísla)

Jistě se chcete dočíst, kolik tahle sada stojí.

Za 316 vyplněných a 111 nevyplněných hracích karet zaplatíte symbolických 20,- Kč.

Tak jak to vidíte? Stojí vám to za to? Jak jsem slyšela od jedné kamarádky, jejíž děti hra velmi zaujala: "Dala bych i stovku. Hlavně, abych už nemusela vymýšlet další karty sama."

100,- Kč se mi zdá přehnaných, ale za těch 20,- Kč proč ne?

A proč píšu 1. sada k vytisknutí?

Již nyní je pro vás připravena sadu druhá, která je tvořena hlavně pro ty nejmenší. V polích jsou místo čísel obrázky, které mohou sloužit jak k "Bingu", tak k vybarvování. Při zájmu vytvořím další, tentokrát speciální sadu pro nejnáročnější. Pole 10x10 a čísla do 200. Máte další nápad? Klidně pište. Pokud vás bude víc, vytvořím další sady.

Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím.

Za Vaše reakce a sdělení, co jste s dětmi při hře prožili, budu vděčná. Mohu se také já Vámi přiučit a vylepšit tak další hry.

Sepsala jsem další návody ke hrám. Zaujme vás některý název?  

Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (kolíčkové) odpoledne - ke stažení ZDARMA

Krátká procházka s tajemstvím - ke stažení ZDARMA

Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink

Hra pro Sabinku

Vánoční dárek

Princezny a rytíři