Luštěnky do adventního kalendáře

89 

Popis

luštěnky

Adventní kalendář vymyšlený zase trošku jinak... 

Vymyslela jsem 

24 luštěnek s vánoční tématikou.

Na každý den jednu.

A to bych nebyla já, abych do toho nezamotala ještě něco navíc. 😉

Všechny tajenky z luštěnek dají dohromady dopis, ve kterém bude napsáno, kde mají děti hledat malé překvapení.

Zajímá Vás to? 

Každý den najde dítě v adventním kalendáři jednu kartičku s luštěnkou. První den také najde 2 dopisy. Jeden s vysvětlením celého luštění a druhý s prázdnými obdélníčky. Do něj bude dítě každý den dopisovat vyluštěnou tajenku. Až vyluští poslední luštěnku (24.12.), přečte si celý dopis, ve kterém stojí, že překvapení je ukryto tam, kde dítě jí a pije. Jak to? To proto, že Vy 23.12. večer přilepíte zespodu stolu malé překvapení (dáreček, sladkost, ...).

Ukázka kartiček s luštěnkami:

Budete potřebovat jen: Tisk (nejlépe barevný), nůžky, 2 dopisy pro dítě - k vytisknutí v e-booku, kartičky luštěnek – k vytisknutí v e-booku, překvapení (dáreček, sladkost,...) a dítě (čtenáře, věk 6-13 let), které by hru hrálo. 🙂 

Hurááá na pěkný luštící adventní čas 😉 

Kouknu ještě na další hry do adventního kalendáře:

Hra do adventního kalendáře s šifrou

Hra do adventního kalendáře s šifrou 2


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne - ZDARMA, Krátká procházka s tajemstvím - ZDARMA, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2