Hledáme poklad s pomocí ruliček - jednoduchá hra do bytu

"Mamííí, zahrajeme si dneska na hledání pokladu? Nastříháš lístečky a já je budu hledat," říkala mi dnes naše Amálka. Dokonce mi i dala dobrůtku, kterou chtěla, ať ji schovám jako poklad. "Dobře, ale uděláme to trošku jinak než minule, ať to nemáme stejné, ano?" řekla jsem. Pak už přišel čas přemýšlení.

                         Papír, nůžky, brčka a fix. To bude stačit... 

 

Brčko jsem nastříhala na malé kousky s tím, že do něj vložím srolované kousky papíru. Co na nich ale bude? Amálka chce hledat, to je jasné. Mohla by hledat ty ruličky, a aby to hned neskončilo, tak by pak mohla v hledání pokračovat jiným způsobem.

Hra pro dětiHra pro dětiNapsala jsem na papír text s tím, kde Amálka nalezne další indicii s nápovědou, kde hledat poklad (Hledej v pokojíčku v šuplíku další ruličku). Nastříhala jsem tuhle větu na 6 částí a každou z nich srolovala do ruličky (Dobrá pomůcka je párátko. Namotáte papírek na něj, vytáhnete párátko a vložíte do brčka.).Mimo těchto 6 ruliček jsem srolovala také další a to falešné (prázdné) papírky. Ruličky s textem i s prázdnými papírky jsem rozprostřela po obýváku tak, aby alespoň kousek ruličky čouhal a Amálka je tak mohla najít. Jako další jsem si nachystala 4 další papírky s textem, kde postupně hledat lístečky, až po lísteček s informací, kde bude schovaný poklad. I tyhle ruličky s informacemi jsou poschovávala tentokrát na místa, která Amálku systematicky dovedou k pokladu. Amálka byla z hledání nadšená a já taky. Během hry, když mi nosila lístečky s textem, jsem ještě přidala pár úkolů - jako "Než ti přečtu lísteček, zazpívej mi písničku." Takové jednoduché úkoly. A co se stalo po celé hře? Hráli jsme ji znovu s novými lístečky a zapojil se taky náš Dany. Když jsme skončili a já si sedla k oddychu, přistál u mě lísteček, který jsem nevyráběla. A co na něm bylo? To Dany vymyslel poklad pro mě. A měl to teda  vymyšlené dobře. I s vyrobeným puzzlem a parádním pokladem 😉  Děkuji Dany 🙂 

                                      

Pěkný den

Petra 

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Některé ze sepsaných her: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2, Hra do adventního kalendáře s šifrou, Vánoční pergamen s šifrou - pračka, Vánoční pergamen s šifrou - bota, Vánoční pergamen s šifrou - skříň, Hra: Otázky a odpovědi 3