Rychlá akce a pokus pro letošní Velikonoce 

Kdo jste ještě nestihli vymyslet, jak dětem v této době zpříjemnit Velikonoce, můžete se inspirovat tím, co budu dělat já. 

Sádra, obal od Toffifee, rýmované indície a schovka... ???

 

Jednoduše a stručně

1) vytvořím poloviny vajíček ze sádry pomocí sádry, vody a obalu od Toffifee

2) do vajíčka (tvoří 2 poloviny ze sádry) vložím rýmovanou indicii pro děti, která dětem prozradí, kde mají hledat vajíčko, dobrotku, perníček ...

3) poloviny slepím tavící pistolí a dotvořím znovu sádrou (ještě nevím, jak to půjde, tak kdyby nedrželo na lepidle, budu slepovat půlky jen sádrou)

4) vajíčka obarvím temperami, nebo nějakými barvami, které doma najdu (to s dětmi, jako zábavu)

5) večer, až děti usnou, poschovávám na místa, o kterých mluví indicie, dobroty

6) Jak děti ráno vstanou, dám jim vajíčka ze sádry s tím, že jim řeknu, že si dobroty musí najít. A kde je mají hledat, to jim prozradí indicie, které se schovávají uvnitř vajíček. To znamená - děti budou sádru rozbíjet. Podle indicie (hádanky) v každém vajíčku budou hledat po bytě dobroty.

Třeba Vás to alespoň trošku inspirovalo.

 

Rady:

  • Pokud nestíháte dělat sádru, můžete dětem dát losovat papírky z košíku nebo je vložit do něčeho jiného (např. všechny papírky vložit do vyfouknutého vajíčka).
  • Protože mám děti dvě, (4 a 11 let) pro každého budu mít vajíčka zvlášť. Rozliším je tak, že na vajíčka ze sádry udělám růžovou barvou tečku pro dceru a modrou barvou tečku pro syna.
  • A pokud nevíte kam dětem dobroty schovat, můžete použít mé indicie a schovky. Jsou to jednoduché rýmované indicie a je jich 30. Myslím, že si každý vybere kolik jich potřebuje a jaké se mu hodí vzhledem ke svému bydlení a věku dítěte. Jelikož hru tvořím dnes (12.4.2020 - neděle před Velikonočním pondělím) a rychle, omlouvám se za případné chyby. Indicie si můžete stáhnout ZDE. Rozstřihněte podle vyznačených čar + nezapomeňte odstřihnout řešení (schovku). Budu ráda za Vaše ohlasy (případně rady skrz chyby). 

 

Mějte pěkné svátky 

(uvědomme si, proč je slavíme, jaké jsou možnosti a čemu věříme) 

Já věřím Ježíši Kristu 🙂

 Peťa

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Některé ze sepsaných her: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2, Hra do adventního kalendáře s šifrou, Vánoční pergamen s šifrou - pračka, Vánoční pergamen s šifrou - bota, Vánoční pergamen s šifrou - skříň, Hra: Otázky a odpovědi 3