Ztracená myška

Včera jsem byla fakt unavená z práce a vůbec ze všeho. Znáte to? Určitě ano. V této hektické době je potřeba občas se zastavit. No a včera při té únavě mi bylo líto, že nemám sílu na hektické hry s mou dcerou. Běhat, skákat, tančit a přitom se usmívat, na to už jsem opravdu sílu neměla. Ale mé svědomí a chtíč někde uvnitř, že chci pro své dítě to nejlepší, přičemž smysl hraní si matky s dítětem beru jako jeden z hlavních bodů, mě nenechalo jen tak. Říkala jsem: "Bože prosím, jak vytvořit pocit lásky, radosti a pohody v mé dceři tak, abych nebyla úplně zničená?"

Otevřela jsem šuplík a uviděla obrázek myšky…

Už vím, vždyť o tom píší v e-boocích. Bylo to jako blesk z čistého nebe, jako by se mi rozsvítilo. Najednou se rozvinuly mé myšlenky dále... Jednoduše využiji myšku na obrázku. Když jí jen rozstříhám a poschovávám kousky, dcera stejně obrázek jen tak neposkládá.

 

Jak jí pomoct?

 

     Barvičkami. To přece umí. Rychle jsem vybarvila části obrázku barvami které byly po ruce, rozstříhala obrázek na malé části a rozprostřela je po obyváku. Pak jsem si sedla na gauč a pozorovala mojí nadšenou dcerku v hledání schovaných papírků.

Já mohla sedět a dcera byla šťastná, chápete to?

Já skoro ne, ale opravdu to tak bylo. 🙂 Nosila mi papírky, abych je jako správná maminka ochraňovala, a ona šťastná, láskyplná hledala. Když vše našla, poskládaly jsme spolu obrázek. Rozhodně šlo teda vidět, že barvy jako pomůcky zabraly. Skoro mě nepotřebovala. Nakonec jsme ztracenou myšku nalepily na papír a pověsily na nástěnku.

                                                          

 

Láska mě hřála u srdíčka.

 

     A to ještě není vše.

Projev Amálčiné lásky ke mně byl, že úplně stejnou hru, akorát s jiným obrázkem, vzápětí vytvořila ona pro mě. Byl to důkaz také toho, že děti nás potřebují. Proč? Dělají věci podle nás a učí se! Ukažme jim lásku v srdci, ony se nám časem odmění.

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Některé ze sepsaných her: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2, Hra do adventního kalendáře s šifrou, Vánoční pergamen s šifrou - pračka, Vánoční pergamen s šifrou - bota, Vánoční pergamen s šifrou - skříň, Hra: Otázky a odpovědi 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *