motýlekTvoříme motýlka

"Co budeme dnes dělat?" zněla má první ranní otázka na Amálčinu adresu. A odpověď? Ta mě celkem překvapila. Místo běhání, skákání, tancování a dalších pohybových aktivit zaznělo z Amálčiných úst... "TVOŘIT"... Fakt mě překvapila, ba mě přímo nadchla.

Začala jsem přemýšlet, co všechno doma na tvoření "něčeho" máme... 

 

A tak vzniklo dnešní tvořivé odpoledne. Jedním z výrobků byl motýlek. Nešlo o to, aby byl dokonalý. Chtěla jsem, ať Amálku tvoření fakt baví a ať je to její výrobek, ne můj.

 

A jak jsme tedy postupovali?

 

     Amálka natrhala alobal a já pomohla vystřihnout dva stejné trupy z papíru.

Pak Amálka natřela jeden trup lepidlem a kousky alobalů na něj přikládala. Na to přišla další vrstva lepidla a další alobaly. Nakonec natřela vrchní část trupu a přilepila jej na alobal.

Dokreslili jsme trup a bylo hotovo.

Možná motýlka ještě pověsíme na provázek a při lehkém fouknutí se křidélka budou hýbat opravdu jako při létání. 🙂

   Příjemné tvoření 🙂

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Některé ze sepsaných her: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2, Hra do adventního kalendáře s šifrou, Vánoční pergamen s šifrou - pračka, Vánoční pergamen s šifrou - bota, Vánoční pergamen s šifrou - skříň, Hra: Otázky a odpovědi 3