Hra: Na četníky a zloděje Hra na četníky a zloděje

V jeden krásný slunečný den jsem byla s dětmi na hřišti. Přemýšleli jsme, co dělat. V tom jsem si vzpomněla na hru z mého dětství, kterou většina z vás jistě také zná. Asi před 20 lety jsme jí říkali „Na četníky a zloděje“.

Vzpomínáte...?

Já s Amálkou jsme se v tomto případě staly zloději a Dany s kamarádem Honzou byli četníci.

 

Četníci stáli na místě a počítali pomalu do 100.

 

Mezitím jsme s Amálkou prchaly jako správní zločinci pryč. Jenže! Zloději za sebou nechávají často nějaké stopy. V našem případě šipky kreslené křídou na zem či kámen, ukazující kudy jsme dále jako zločinci utíkali.

šipka

Aby zločinci četníky alespoň trochu zbrzdili, psali jsme s Amálkou na zem kromě šipek také úkoly (překážky) určené četníkům (většinou ob tři šipky). Např. 10 dřepů, vyjmenuj 10 zvířat, otoč se 3x na kolotoči, zazpívej písničku… Také jsme jim ztěžovali hledání pomocí zaváděcích stop. Nakreslili jsme např. rozdvojku, kde správný směr určovala jen jedna z šipek. Občas jsme použily také křižovatku.

                  Hra: Na četníky a zloděje Hra: Na četníky a zloděje Hra: Na četníky a zloděje Hra: Na četníky a zloděje

 

Po té, co kluci (četníci, policie) napočítali do sta, vyrazili po stopách za zloději. Na konci cesty nalezli slovíčko HLEDEJ.

 

Zloději musí být schování v takové vzdálenosti, aby viděli na místo s tímto nápisem.

Hra: Na četníky a zloděje

Hra končí v momentě, kdy četníci dopadnou zločince.

 

Hru můžete hrát kdekoli, kde lze psát křídou. V lese je nutné použít šipky např. z klacíků. My jsme hru hráli v parku a na sídlišti mezi domy. Může ji hrát 2 a více hráčů – rozdělte se podle libosti. Šipky kreslete velké, výrazné. Úkoly pište čitelně!

 

Vzpomněli jste si na tuhle hru nebo je pro vás nová?

Ať už tak či tak, nemyslíte, že je čas ji naučit další generaci dětí?

Popřemýšlejte...

Své reakce můžete napsat do komentářů nebo přímo mě na petra@abydetimelyradost.cz .

Mějte pěkný den

Petra

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Některé ze sepsaných her: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2, Hra do adventního kalendáře s šifrou, Vánoční pergamen s šifrou - pračka, Vánoční pergamen s šifrou - bota, Vánoční pergamen s šifrou - skříň, Hra: Otázky a odpovědi 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *