Barevné špagetyBarevné špagety - hrajeme si

Dnes jsme s Ami měly tak trochu „špagetový den“. Vzniklo to tak nějak samo, když jsme vytáhly plastelínu. Nejprve jsme dělaly kuličky a krájely je nožem. Nakonec jsme vytvářely špagety. „Mňam, mňam,“ pochutnávaly jsme si. Pak z nich vznikly krásné náramky. Plastelínu jsme schovaly a místo ní našly hru, která se skládala z několika asi patnácticentimetrových plastových tyček a hnědých plastových opiček. Ale jak je u nás zvykem, nehrály jsme hru, která se s nimi má hrát.

Našly jsme vlastní využití...

 

Začaly jsme tvořit obrázky z tyček a u toho si jen tak zpívat. Zpívaly jsme o tom, co jsme právě vytvářely. Bohužel tyčky byly stejně dlouhé, tak nešlo tvořit moc obrázků. A také barev by mohlo být více…  

 

A tak mě napadla myšlenka, že si tyčky vyrobíme ze špaget.

(asi mě inspirovalo tvoření z plastelíny 🙂 ).

Zvolíme různé délky a různé barvy.

 

Vytáhly jsme vodovky a špagety. Než jsme začaly malovat, už byl převrhnut kelímek s vodou. „No, takhle to tedy nenamalujeme,“ říkala jsem si. Co následovalo potom, tak to byl taky zážitek. Moje nervy! Že štětec je určený k malování, se mé dvouleté berušce opravdu nelíbilo. Taky proč použít jen jednu barvu a ne všechny na jednou? To je taky těžké vysvětlovat.  A proč dnes nemalujeme na papír, ale na špagety? Amálka asi ze špaget vydedukovala -  když se nemusí malovat na papír, tak se může malovat kamkoliv… Začala malovat na stůl. Ale nakonec se nám přece jen podařilo špagety obarvit patřičnými barvami.

Barevné špagety

Pak už si stačilo jen hrát.

Mrkněte na malou videoukázku, jak se dá se špagetami hrát a u toho si prozpěvovat (to berte s rezervou 🙂 ).

Špagety jdou dobře nabarvit a lámat v různé velikosti. 

Přeji příjemné hraní 🙂


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *