Ježek - tvořeníNáš domácí ježek - tvoření

Na poličce v pokojíčku jsem dnes zaostřila naše nabarvené špagety, o kterých jsem již psala ve článku Barevné špagety – hrajeme si.

„Co s nimi ale provedeme dál?“ říkala jsem si...

Něco z nich zase vytvoříme. Amálku v poslední době zaujaly barvičky. Přiřazování červené k červené a modré k modré. V mysli jsem měla nápad na zabodávání barevných špaget do něčeho. Ale do čeho? Zamyslela jsem se a uslyšela vrtání do dřeva. 

 

Aha, mám to.

 

„Tatínku,“ ptala jsem se s Amálkou jdoucí přede mnou, s tím, že když bude chtít něco ona, tak určitě neodmítne, „vyrobil bys nám z nějaké desky ježka a vyvrtal dírky pro bodlinky? Prosííím,“ úsměvně jsme hleděly na mého muže.

„Tady máte překližku. Nakreslete, co chcete,“ zněl jeho verdikt. 

A tak jsme s Amálkou tužkou nakreslily něco, co alespoň trošku připomínalo ježka. Tatínek vyřezal naše dílo a navrtal otvory pro bodlinky.

Ježek - tvoření

 

„A jde se na to, Amálko.“

 

Amálka lámala barevné špagety a dávala je do otvorů levou i pravou rukou. A já si v duchu učitelky říkala: „Jak málo stačí, aby si človíček procvičil jemnou motoriku obou rukou. Jak jednoduše jde trénovat poznávání barev.“ A v tom mě napadlo, že dírky na ježkových zádech vymalujeme barevnou fixou a Amálka může dávat barevné špagety do otvorů se stejnými barvami.

Ježek - tvoření

Další věc, kterou jsme měly po ruce, byl kousek tvrdého molitanu (nebo něco takového, možná tuhá pěna). Zkusily jsme do ní fixou zatlačit. Tím se udělala barevná prohlubeň a špageta se dala stejným způsobem vložit do molitanu jako u ježka.

 

Užila jsem si s Amálkou krásnou chvíli, kdy jsem poznala nejen její šikovnost, ale také značnou zuřivost, když se zrovna nedařilo trefit špagetou dírku…

 

Chápu, že ne každý má doma ze dřeva vyřezaného ježka, ale myslím, že stejný způsob bude fungovat i na polystyrenu.

ježek - tvoření

 

Taky můžete místo barevných špaget použít špagety neobarvené, párátka či kulaté dřívka. Určitě je mnoho způsobů. A kdyby se Vám chtělo a nevadilo by Vám zveřejnění, pošlete mi fotečku s výtvorem. Ráda ji přidám přímo pod tento článek.

Mějte usměvavý podzimní den.

Petra 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne - ZDARMA, Krátká procházka s tajemstvím - ZDARMA , Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *