Procvičujeme jemnou motorikuProcvičujeme jemnou motoriku

Amálčino dnešní kreslení jsem zpestřila i plněním malých úkolů. Jako první jsme obě použily fixy. Amálka mi vybrala barvičky, které mám používat. Nakreslila jsem kolečko a řekla Amálce, ať se se svojí barevnou fixou zkusí trefit do kolečka...

 

„Výborně. Jsi moc šikovná," říkala jsem dcerušce při prvním zásahu kolečka...

 

Jemná motorikaA tak jsem tvořila kolečka a Amálka do nich dělala puntíky. Věřte tomu nebo ne, byla šťastná. Najednou ale zjistila, že už nemáme místo na papíru. Pro dítě žádný problém. Papír otočila, neřešila, co je tam napsané a začala čmárat tam. Je zajímavé, že mě první zarazilo to, že se přece na již popsaný či potištěný papír psát nedá. Ovšem světem ještě ne tak ovlivněné dítě takový pocit nemělo. A tak si říkám:

"Proč ne?"

Na papíře byly zrovna vytečkované řádky a tak se dala strana využít také jiným způsobem. "Amálko, podívej, zkus se trefit fixou mezi ty dva řádky," vysvětlovala jsem s tím, že čerstvě dvouleté dítě se přece nedokáže trefit. K mému úžasu, i když to nebylo dokonalé, tak se Amálka snažila a nějaká čára vznikla. A tak se zase objevil úsměv na tvářích. Jak Amálčiných, tak mých.

 

Jsem šťastná.

 

Cítila jsem, že jsem šťastná. Šťastná, že můžu být u toho, když se mé dítě učí novým věcem. Šťastná kvůli tomu, že i dvouleté dítě dokáže pochopit, co po něm dospělák chce. Šťastná proto, že úsilí, které se svým dětem snažím dát a které je někdy pro mě těžkým oříškem, má smysl. Jsem vděčná za obě děti, které mi Bůh dal.

Jemná motorika, lepení

Pak se Amálka rozhodla, že kreslení už bylo dost a budeme lepit. Pokračovaly jsme ve stejném duchu. Poté, co jsme společně nastříhaly zlatý papír, jsem udělala na papír kolečko a Amálka se snažila nalepit zlatý papírek dovnitř. A jak bravurně postupovala, to byste měli vidět. Hotový pošťák (asi po dědovi). Nalepila a pokaždé třikrát tloukla. Ani míň, ani víc. Prostě třikrát 🙂

 

A jak procvičujete s dětmi jemnou motoriku Vy? Poradíte něco jednoduchého?

Napište mi do komentáře nebo posílejte fotky a videa vašich výtvorů na emailovou adresu petra@abydetimelyradost.cz. Vaše výtvory při souhlasu ráda zveřejním.


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne - ZDARMA, Krátká procházka s tajemstvím - ZDARMA , Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *