Naše malá kuchařka

Včera jsem přihřívala již předem uvařenou polévku. Občas jsem ji promíchala a čekala, až začne vřít. Tak. Hotovo. „Děcka, jdeme jíst!“ volala jsem. Šufánkem (naběračkou) jsem hrábla do hrnce a nalila polévku do prvního talíře.

„Dany, Dany, tak už pojď,“

          volala jsem na syna...

 

 

 

Daneček došel, připravil lžíce a já nabírala další šufánek polévky.

 

„Ha! Co to je?“ vykřikla jsem a hned si vzpomněla na Amálku.


V šufánku byla mimo obvyklých surovin jako brambory, mrkev, petržel, atd. ještě další přísada, kterou jsem do polévky jistě nedávala. Začala jsem se hlasitě smát. „Dany, víš, co máme v polévce za novou přísadu?“ ptala jsem se. Dany nastražil uši.

„Céčka!!!“ zvolala jsem.

Opravdu se v naběračce ukrýval řetěz čtyř písmen, který hrál různými barvami. „Tak tohle jíst určitě nebudeme," vytahovala jsem řetěz z polévky a přemýšlela, kdy to tam Amálka mohla hodit. Vždyť jsem pořád u ní. Ale musela to být ona, nikdo jiný by "céčka" určitě ochutnávat nechtěl. Po dlouhém hodnocení zda by „céčka“, která byla v polévce pár minut, mohla jídlu nějak uškodit, jsem nalévala další naběračku do druhého talíře. Všichni jsme se hodně nasmáli, i když Amálka asi vůbec netušila, čemu se vlastně smějeme.

 

„Mami, víš, co by byla ještě větší sranda?“ ptal se Dany a pokračoval…

 

„Kdyby byly v polévce ještě…“ „...další!“ dořekla jsem větu a lovila naběračkou dalších pět spojených písmen. Teď jsme se smáli mnohem víc. Přepadlo mě zděšení. Co se v tajemné polévce ještě ukrývá? Naběračkou jsem prohrabala celý hrnec polévky, ale další nepoživatelné přísady jsem nenašla.

 

A víte, co dělá Amálka právě teď, když na papír sepisuji tuhle událost?

 

Je to vtipné, ale opravdu si vaří v dětském nádobíčku paragrafy z „céček“. Jistě si připravuje výbornou polévku.

Mám tě ráda, Amálko! 🙂

Dobrou chuť 🙂

 

A co vy? Měli jste někdy netradiční polévku?

Pište do komentářů

 


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *