autodráhaRETRO HRAČKA

Včera jsme s Amálkou vytáhly mou RETRO hračku. No, ona asi není tak úplně retro, možná se i prodává, ale v mých očích RETRO je. Na Vánoce, kdy jsem ji dostala, nikdy nezapomenu.

A co že jsme to vytáhly?

Barevnou autodráhu…

autodráhaPro dnešní děti jedna z běžných hraček, kterou má doma snad každý. Jenže tehdy – asi před 23 lety to bylo jiné. Doma jsme byly 3 sestry, tudíž nějaká panenka se u nás objevila, ale AUTODRÁHA? To bylo něco. Klučičí hračka a jak posloužila. Ty Vánoce jsem strávila převážně v pokojíčku na zemi s mojí super AUTODRÁHOU. Čím jsem ale byla starší, tím jsem si s autodráhou přestávala hrát. Mé zájmy se měnily. A tak autodráha skončila ve skříni. Myslím, že před pár lety jsem ji ukázala Danymu, ale nezaujala ho, takže skříň se stala jejím dlouhodobým domovem.

A teď, po tolika letech, jsem ji vytáhla Amálce. Její nadšení připomínalo to mé z mého dětství. Barevné dílky jsme spolu skládaly a zahýbaly, jak se nám líbilo. Připojovaly jsme most a křižovatku a vytvořily si i tunel. Zkoušely jsme různé možnosti sestavení. Autíčko už nám bohužel nefungovalo, tak jsme použily vláček z jiné sady. Trošku mě to mrzelo, ale dalo se to čekat po takové době nepoužívání. Když přišel Dany ze školy, rád se k nám připojil a tak jsme si hráli všichni. Přidali jsme kostky i další umělou stavebnici. Víte co však bylo velkým překvapením?

 

Když tatínek přišel z práce a podíval se na nefunkční autíčko...

 

Uvažujete správně! Spravil ho.

auto z autodráhy

A tak byla celá autodráha funkční. Amálka s úsměvem lítala za autíčkem i mimo dráhu. Dany přemýšlel nad správným sestavením dráhy tak, aby byly využity všechny cesty. A já??? Já, zasažena blaženým pocitem jsem vzpomínala na den, kdy mi rodiče tuhle hračku darovali. Třeba i oni měli úsměv na tváři stejně jako teď já. 🙂

A co Vy? Také máte ve skříni schovanou srdci blízkou hračku? Pokud ne, jistě ji máte schovanou na ještě lepším místě. Víte kde? Přece ve Vašem srdci a vzpomínkách… Je to tak? 😉

.


Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.

Budu vděčná za vaše reakce, připomínky a sdělení, co jste při realizaci hry prožili. Ráda se inspiruji a vylepším tak další chystané publikace.

Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne, Krátká procházka s tajemstvím, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2, Hra do adventního kalendáře s šifrou, Vánoční pergamen s šifrou - pračka, Vánoční pergamen s šifrou - bota, Vánoční pergamen s šifrou - skříň, Hra: Otázky a odpovědi 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *